Home / بازاریابی پیامکی / بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی

بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی

بازاریابی پیامکی

 

اگر فکر می‌کنید هر زمان که دوست داشتید و اراده کردید می‌توانید برای مخاطبین و مشتریان خود پیامک ارسال کنید و از بازاریابی پیامکی برای رشد و توسعه کسب‌وکار و افزایش فروشتان استفاده کنید، سخت در اشتباهید.
متاسفانه خیلی از صاحبان کسب‌وکار هیچ‌گاه قبل از ارسال پیامک تبلیغاتی فکر نمی‌کنند و در این مورد بسیار احساسی عمل می‌کنند و معمولا هم از این کار نتیجه‌ای نمی‌گیرند و بعد هم می‌گویند بازاریابی پیامکی برای کسب‌وکار ما مناسب نیست!

این افراد به طور ناگهانی و در یک لحظه هیجانی می‌شوند و تصمیم می‌گیرند برای مشتریان و مخاطبین خودشان پیامک ارسال کنند، بدون اینکه حتی شرایط مشتریان و مخاطبینشان را در نظر بگیرند. به‌عنوان مثال در ظهر پنجشنبه به طور ناگهانی و بدون هیچ برنامه قبلی تصمیم می‌گیرند با استفاده از سامانه پیام کوتاه خود، اقدام به ارسال پیامک کنند بدون اینکه توجه داشته باشند که فروشگاه خودشان در روز جمعه تعطیل است و نمی‌توانند در روز تعطیل به مشتریان خدمات ارائه کنند!

اجازه بدهید دقیق‌تر این موضوع مهم را با هم بررسی کنیم:
شما نمی‌توانید در هر روز از هفته و در هر ساعتی از روز اقدام به ارسال پیامک تبلیغاتی کنید. البته اگر دوست داشته باشید کسب‌وکار خود را به نابودی بکشانید، می‌توانید این کار را بکنید!
قواعدی که در ادامه ذکر می‌کنم برای اکثر کسب‌وکارها صدق می‌کند.

 

بهترین ساعت برای ارسال پیامک تبلیغاتی

بهترین ساعت ارسال پیامک صبح‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱ ظهر و عصرها از ساعت ۴ تا ۷ شب است.
دقت داشته باشید که هیچ‌کس دوست ندارد ساعت ۷ یا ۸ صبح، در شرایطی که هنوز خواب‌آلود است و روز کاری خود را شروع نکرده، یک پیامک تبلیغاتی دریافت کند!

سعی کنید بعد از ساعت ۱ ظهر هم پیامک ارسال نکنید، چون در این ساعت احتمال اینکه افراد مشغول صرف ناهار و یا استراحت باشند بسیار زیاد است و ممکن است احساس خوبی از دریافت پیامک شما نداشته باشند. البته اگر قشر مخاطبین شما کارمندان و یا شاغلینی هستند که مطمئن هستید در این زمان سر کار هستند، می‌توانید تا ساعت ۲ ظهر هم پیامک تبلیغاتی خود را برای آنها ارسال کنید.

در بعدازظهرها نیز همین موضوع صدق می‌کند و بهترین زمان ارسال پیامک بین ساعت ۴ تا ۷ شب است. درست است که بعد از ساعت ۷ هنوز افراد بیدار و مشغول فعالیت هستند و دردیافت پیامک شما برای آنها مزاحمتی ایجاد نمی‌کند، اما چون از این ساعت به بعد افراد معمولا از دنیای کار فاصله می‌گیرند، احتمالا آمادگی ذهنی لازم را برای ترغیب شدن و اقدام در مورد خواسته شما را ندارند و این باعث می‌شود اثربخشی بازاریابی پیامکی شما کمتر شود.

 

خودتان را جای مشتری بگذارید!
همیشه قبل از ارسال پیامک، خودتان را جای مشتری بگذارید و ببینید که بهترین ساعت ارسال پیامک برای مخاطبین و مشتریان شما چه ساعتی است.
مثلا اگر مشتریان شما خانم‌های خانه‌دار هستند و محصول شما مربوط به امور روزانه منزل است، بهترین ساعت ارسال پیامک، ساعت ۱۰ صبح است.
اگر رستوران دارید و می‌خواهید به مشتریان و مخاطبین خود پیشنهاد صرف یک شام خوشمزه در کنار اعضای خانواده را بدهید، بهتر است پیامک تبلیغاتی خود را بین ساعت ۷ تا ۸ شب ارسال کنید.

بنابراین همانطور که می‌بینید، انتخاب بهترین ساعت ارسال پیامک تبلیغاتی، بسته به نوع خدمات و محصولاتی که ارائه می‌کنید و همچنین نوع مخاطبین و مشتریان شما تعیین می‌شود و این زمان در کسب‌وکارهای مختلف متفاوت است.

 

چند شنبه‌ها پیامک تبلیغاتی بفرستیم؟

روزهای اول هفته و آخر هفته یعنی شنبه، پنجشنبه و جمعه به‌هیچ عنوان برای ارسال پیامک مناسب نیستند، مگر اینکه نوع کسب‌وکار شما در این روزها کاملا فعال و خدماتی که ارائه می‌کنید مورد نیاز و استقبال مشتریانتان باشد.

مثلا شاید بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی برای سینماها، پارک‌ها و شهربازی‌ها، تئاتر و… همان روزهای آخر هفته و ایام تعطیل باشد، ولی برای اکثر کسب‌وکارها اینطور نیست.

معمولا روز شنبه به دلیل اینکه افراد تازه تعطیلات را پشت‌سر گذاشته‌اند و هنوز از نظر ذهنی کاملا از فضای روز تعطیل جدا نشده‌اند، روز مناسبی برای ارسال پیامک تبلیغاتی نیست. مخصوصا شنبه صبح به هیچ‌عنوان پیامک تبلیغاتی ارسال نکنید!
روز پنجشنبه هم چون افراد معمولا تمرکز کمی برای امور کاری دارند و بیشتر تمرکزشان روی تعطیلات آخر هفته است، روز مناسبی برای ارسال پیامک تبلیغاتی نیست، مگر اینکه همانطور که گفتم نوع کسب‌وکار شما و خدماتی که ارائه می‌کنید مناسب ایام تعطیل باشد.

 

بنابراین همانطور که دیدید، بهترین روزهای ارسال پیامک، روزهای میانی هفته یعنی یکشنبه تا چهارشنبه، و بهترین ساعات ارسال پیامک هم صبح‌ها از ساعا ۱۰ تا ۱ ظهر و عصرها از سعت ۴ تا ۷ شب است.

نظرتان را بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید
ما هم مثل شما از ایمیل‌های مزاحم متنفریم
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ است.
عضویت رایگان
عضویت رایگان در کلوپ نمایندگان سامانه هوشمند مهر
اگر می‌خواهید گام در مسیر کارآفرین شدن و پیشرفت بگذارید و کسب درآمد میلیونی خود را شروع کنید، همین الان عضو کلوپ نمایندگان سامانه هوشمند مهر شوید. عضویت در کلوپ نمایندگان کاملا رایگان است.
نام و نام خانوادگی
ایمیل
موبایل
مشخصات شما نزد سامانه هوشمند مهر محفوظ می‌ماند.
دانلود رایگان
دانلود رایگان شماره موبایل متخصصین مشهد
شامل 3 بانک شماره تلفن مهندسین، پزشکان، مدیران صنایع، کارخانجات و هتل‌های مشهد
نام و نام خانوادگی
ایمیل
موبایل
مشخصات شما نزد سامانه هوشمند مهر محفوظ می‌ماند.
دریافت کد تخفیف 70درصدی
این یک فرصت استثنایی برای دریافت پکیج جامع سامانه هوشمند مهر با 70درصد تخفیف استثنایی است. برای دریاف کد تخفیف اطلاعات خود را وارد کنید.
نام و نام خانوادگی
ایمیل
موبایل
اطلاعات شما نزد سامانه هوشمند مهر محفوظ می‌ماند.