Home / بازاریابی پیامکی / جمع‌آوری شماره تماس مشتریان مثل آب خوردن

جمع‌آوری شماره تماس مشتریان مثل آب خوردن

جمع آوری شماره مشتریان

 

به نظر شما مهم‌ترین وظیفه یک سامانه پیام کوتاه حرفه‌ای چیست؟

آیا شما هم فکر می‌کنید کار اصلی سامانه پیام کوتاه، ارسال پیامک تبلیغاتی به صورت انبوه و برای تعداد زیادی از افراد است؟

اگر شما هم این طرز فکر اشتباه را دارید، حتما ادامه این مقاله را با دقت بخوانید.

 

روزانه با تعداد بسیار زیادی از صاحبان مشاغل و مدیران کسب و کارهای زیادی در ارتباط هستم. فکر نمی‌کنم این روزها مدیر یا صاحب کسب و کاری باشد که دغدغه تبلیغات و افزایش فروش نداشته باشد.

مهم‌ترین حرفی که همیشه به این افراد می زنم این است که باید قبل از انجام تبلیغات، روی مشتری‌یابی و جمع‌آوری لیست اطلاعات مشتریانشان تمرکز کرده و به اندازه کافی برای این کار وقت بگذارند.

در واقع باید مشتری‌یابی به یکی از عادت‌های روزمره و همیشگی یک صاحب کسب وکار تبدیل شود.

یکی از بهترین ابزارها برای جمع‌آوری اطلاعات تماس مشتریان به شکلی بسیار حرفه‌ای و جذاب، استفاده از یک سامانه پیام کوتاه حرفه‌ای است.

 

اجازه دهید تا با یک مثال این موضوع را بیشتر توضیح دهم.

یک فروشگاه پوشاک را در نظر بگیرید. روزانه تعداد زیادی از افراد مختلف وارد فروشگاه شده و از اجناس فروشگاه دیدن می‌کنند، اما فقط تعداد کمی از این افراد در همان بازدید اول خرید خود را انجام می دهند و سایر افراد بدون اینکه خریدی از ما انجام دهند، فروشگاه را ترک می‌کنند.

تمام افرادی که وارد فروشگاه ما می‌شوند قطعا به محصولات و خدمات ما علاقه‌مند هستند یا به آنها نیاز دارند وگرنه وارد فروشگاه نمی‌شدند. اما بنا به دلایل زیادی در این لحظه از ما خرید نمی‌کنند.

آیا تابه‌حال فکر کرده‌اید که اگر اطلاعات تماس تمام افرادی که وارد فروشگاه ما می‌شوند (چه کسانی که خرید می‌کنند و چه کسانی که خرید نمی‌کنند) را داشتیم، چقدر می‌توانستیم فروش بیشتری داشته باشیم و چقدر تبلیغات پیامکی کار راحت‌تری بود؟

 
 

اما چطور می توانیم شماره تمای این افراد را جمع‌آوری کنیم؟

یکی از روش‌ها که هنوز بعضی از فروشگاه‌ها از این روش استفاده می‌کنند، این است که فروشنده از مشتریان درخواست کند که شماره تلفن خود را در اختیار آنها قرار دهد تا در دفتری یادداشت کرده و بعدا عملیات بازاریابی با پیامک روی این افراد انجام شود.

همانطور که می‌دانید این روش بسیار کم بازده است و اصلا احساس خوبی در مشتریان بوجود نمی‌آورد و خیلی از افراد از دادن اطلاعات تماسشان خودداری می‌کنند. (البته حق هم دارند). مخصوصا اگر طیف مشتریان شما خانم‌ها هستند این کار بسیار سخت‌تر خواهد شد و به جرأت می‌توان گفت با این روش نمی‌توان شماره تلفن افراد زیادی را جمع‌آوری کرد.

ضمن اینکه با این روش شاید فقط بتوان شماره تعداد کمی از کسانی را جمع‌آوری کرد که از فروشگاه خرید کرده‌اند و صندوقدار از آنها می خواهد که اطلاغات تماسشان را در اختیار فروشگاه بگذارند ولی به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان با این روش شماره مشتریان گذری و کسانی که به‌طور اتفاقی وارد فروشگاه شده‌اند را جمع‌آوری کرد.

 

اما اگر این فروشگاه یک سامانه پیام کوتاه حرفهای با خطوط اختصاصی در اختیار داشته باشد، دیگر نیازی نیست که از مشتریان و افرادی که در فروشگاه حضور دارند بخواهد که اطلاعات تماسشان را در اختیارش بگذارند. فقط کافیست یکی از شماره‌های سامانه پیام کوتاه خود را روی برگه‌ای زیبا چاپ کرده و در محلی که در دید مشتریان قرار دارد بگذارد و با دادن یک پیشنهاد جذاب، از آنها بخواهد که با ارسال یک عدد (مثلا عدد ۱) به این شماره در کلوپ مشتریان فروشگاه عضو شوند و از ۲۰ درصد تخفیف در اولین خریدشان برخوردار گردند.

بدون شک تعداد بسیار زیادی از افرادی که وارد فروشگاه می‌شوند با دیدن این تابلو و برای استفاده از تخفیف، بلافاصله عدد ۱ را به شماره سامانه پیام کوتاه شما ارسال می‌کنند و در واقع با این کار شماره موبایل خودشان را بدون اینکه احساس بدی داشته باشند در اختیار شما قرار می‌دهند. لازم به ذکر است که اطلاعات ارسالی هر فرد به همراه شماره تماس، زمان و متن ارسالی هر فرد در سامانه پیام کوتاه ذخیره می‌شود.

همچنین می‌توانید با استفاده از امکان منشی پیامک و یا کدخوان که در سامانه پیامک مهر موجود است، پیامی را تنظیم کرده تا به صورت خودکار برای تمام افرادی که عدد ۱ را به شماره سامانه پیام کوتاه شما ارسال کرده‌اند، ارسال شود و از آنها بابت عضویت در کلوپ مشتریان تشکر کرده و یا کد تخفیف برایشان ارسال شود.

همچنین می‌توانید شماره سامانه پیام کوتاه فروشگاه خود را روی کارت ویزیت خود چاپ کرده و از مشتریان خود بخواهید که با ارسال نام و نام خانوادگی خود عضو کلوپ مشتریان شما شوند و از مزایای ویژه اعضای کلوپ مشتریان شما بهره‌مند شوند.

 
 

با همین ترفند ساده شما پس از مدت کوتاهی لیستی دارید که در آن شماره تلفن افراد زیادی قرار دارد که فروشگاه شما را می‌شناسند و به خدمات و محصولات شما علاقه‌مند هستند و همه آنها به نوعی مشتریان بالقوه فروشگاه شما هستند و نکته شیرین این موضوع این است که این افراد خودشان و بدون اینکه شما به‌طور مستقیم از آنها بخواهید، شماره تلفن خودشان را در اختیار شما قرار داده‌اند.

حالا هر زمان که بخواهید می‌توانید با یکی از ۴ خط اختصاصی که در سامانه پیامک مهر به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد، برای این افراد پیامک تبلیغاتی ارسال کنید و محصولات جدید و یا فروش‌های ویژه را به این افراد اطلاع داده و آنها را برای خرید به فروشگاه خود بکشانید.

این فقط یکی از امکانات بسیار ساده موجود در سامانه حرفه‌ای پیام کوتاه مهر است.

 
 

همان‌طور که مشاهده کردید عملیات مشتری یابی و جمع‌آوری اطلاعات مشتریان با استفاده از سامانه پیام کوتاه بسیار ساده و اثربخش است.

به عقیده من جمع آوری اطلاعات مشتریان یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌تواند به رشد کسب و کار، افزایش فروش و همچنین افزایش رضایت مشتریان کمک کند و این کار به سادگی با سامانه پیام کوتاه مهر قابل انجام است.

توصیه می‌کنم در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید، از همین امروز اقدام به جمع‌آوری اطلاعات تماس مشتریان خود کنید.

۲ نظرات

 1. سلام . با تشکر از مطالب فوق . برای کسب و کارهای خدماتی یا محصولات خانگی و مشاغلی که فروشگاه ندارند چطور باید شماره مشتریان بالقوه رو بدست آورد .

  • سامانه هوشمند مهر

   سلام دوست عزیز؛

   اصول جمع‌آوری اطلاعات مشتریان در تمام مشاغل یکسان است. شما باید پیشنهاد ویژه خودتان را در معرض دید مشتریان قرار دهید و از آنها بخواهید تا برای استفاده از پیشنهاد جذاب شما، کار مشخصی را انجام دهند. به‌عنوان مثال نام و نام خانوادگی خودشان یا یک عدد مشخص را به شماره سامانه شما ارسال کنند.

   کار شما این است که در هر نوع تبلیغاتی که می‌کنید، اعم از تبلیغاتی چاپی یا پیامکی، افراد را ترغیب به ارسال متن مشخص به سامانه پیامک خودتان کنید. توجه داشته باشید که ارائه پیشنهاد جذاب از سمت شما تاثیر زیادی در ترغیب افراد دارد.

   مثلا یک خانم که غذای خانگی درست می‌کند، یک پیامک تبلیغاتی به افرادی که در منطقه خودش زندگی می‌کنند ارسال می‌کند و ضمن معرفی کسب‌وکار خودش، به آنها پیشنهاد می‌دهد با ارسال یک کد مشخص، عضو کلوپ مشتریان شده و به ازای سفارش غذا برای ۵ نفر، یک غذای رایگان دریافت کنند.

   این فقط یک مثال ساده بود و شما می‌توانید با کمی خلاقیت، بهترین پیشنهاد را برای مشتریان بالقوه خودتان طراحی کنید.

نظرتان را بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید
ما هم مثل شما از ایمیل‌های مزاحم متنفریم
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ است.
عضویت رایگان
عضویت رایگان در کلوپ نمایندگان سامانه هوشمند مهر
اگر می‌خواهید گام در مسیر کارآفرین شدن و پیشرفت بگذارید و کسب درآمد میلیونی خود را شروع کنید، همین الان عضو کلوپ نمایندگان سامانه هوشمند مهر شوید. عضویت در کلوپ نمایندگان کاملا رایگان است.
نام و نام خانوادگی
ایمیل
موبایل
مشخصات شما نزد سامانه هوشمند مهر محفوظ می‌ماند.
دانلود رایگان
دانلود رایگان شماره موبایل متخصصین مشهد
شامل 3 بانک شماره تلفن مهندسین، پزشکان، مدیران صنایع، کارخانجات و هتل‌های مشهد
نام و نام خانوادگی
ایمیل
موبایل
مشخصات شما نزد سامانه هوشمند مهر محفوظ می‌ماند.
دریافت کد تخفیف 70درصدی
این یک فرصت استثنایی برای دریافت پکیج جامع سامانه هوشمند مهر با 70درصد تخفیف استثنایی است. برای دریاف کد تخفیف اطلاعات خود را وارد کنید.
نام و نام خانوادگی
ایمیل
موبایل
اطلاعات شما نزد سامانه هوشمند مهر محفوظ می‌ماند.